Neděle 9. května 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Pardubický kraj

K nehodě motorkáře do Dašické ulice v Pardubicích vyjížděli 27. března v 11.56 hodin hasiči. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o nehodu malého motocyklu a neznámého vozidla. Jednotka zajistila drobný únik provozních náplní, kdy použila přibližně 5 kg sorpčního materiálu k zasypání vyteklého benzinu. Dále jednotka na místě provedla zajištění motocyklu proti požáru. Po odstranění následků nehody se jednotka hasičů vrátila zpět na stanici.

Do Skutče, části obce Lešany, směřovaly hasičské vozy v sobotu 19. března v 20.55 hodin. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Na místě bylo celkem sedm zraněných osob. Hasiči pomohli s ošetření zraněných osob. Dále zajistili vozidla proti požáru i úniku provozních náplní. Jeden havarovaný automobil naložili na vozidlo odtahové služby, druhé zajistila Policie ČR. Po odstranění následků nehody se jednotky z Hlinska a Skutče vrátily zpět na své základny.

V 5.49 hodin vyjížděly dvě jednotky hasičů – Seč a Ronov nad Doubravou – k požáru do Třemošnice. V areálu firmy došlo k požáru stroje pro odsávání škodlivin ze svařovny. Celková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun (na stroji 200 tisíc korun a 50 tisíc korun na stavbě). Na místo byl povolán znalec z Institutu Ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč z oblasti elektro. Příčina vzniku požáru je nyní zjišťována.